rehabilitacja Uzdrowisko Ustroń

Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe

Zapraszamy Was do wspólnego ćwiczenia. Nie możemy ćwiczyć razem w Uzdrowisku Ustroń, ale możecie ćwiczyć z nami w domu.
Startujemy dziś z pierwszym zestawem ćwiczeń. Zaczynamy od ćwiczeń oddechowych, które przygotowała fizjoterapeutka Uzdrowiska Ustroń Kinga Ekiert.
 
Ćwiczenia oddechowe to grupa ćwiczeń z zakresu kinezyterapii. Ich zadaniem jest utrzymanie prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego, a także zapobieganie powikłaniom wynikającym ze zmniejszonej aktywności fizycznej.
 
Zalety ćwiczeń oddechowych:
  • zwiększają pojemność płuc,
  • wzmacniają mięśnie oddechowe,
  • uczą prawidłowego oddychania.

Ćwiczenia oddechowe wykonujemy powoli i dokładnie. Podczas ćwiczeń plecy powinny być wyprostowane, nie podparte, a barki rozluźnione.

Wdech wykonujemy zawsze nosem, gdyż drobne włoski w jamach nosowych filtrują powietrze i do płuc trafia ono oczyszczone, nawilżone i ogrzane.

Wydech wykonujemy przez usta. Ruchy kończyn staramy się wykonywać w pełnych zakresach. Uwaga dotyczy jedynie osób po świeżych (do 6 miesięcy) cięciach na klatce piersiowej. Wówczas rękami ćwiczymy do poziomu barków.

Dla kogo są ćwiczenia oddechowe? Dla wszystkich!

Zapraszamy do ćwiczenia razem z nami! Taki zestaw jest idealny na początek dnia. Ćwiczenia oddechowe można wykonywać codziennie (maksymalnie 2 x dziennie np. rano i wieczorem). Należy pamiętać, aby pomieszczenie w którym wykonujemy ćwiczenia było przewietrzone i niezbyt gorące.

➡ ĆWICZENIA ODDECHOWE – FILM ➡

 

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem