Dowiedz się, na czym polega rehabilitacja po Covid-19 – poznaj możliwości Uzdrowiska Ustroń

Na czym polega rehabilitacja po Covid-19 – poznaj nowość w Uzdrowisku Ustroń

Na czym polega rehabilitacja po Covid-19 – poznaj nowość w Uzdrowisku Ustroń

Covid-19 to choroba wywołana przez koronawirus SARS-CoV-2, która atakuje głównie nasz układ oddechowy. Typowe objawy Covid-19 to wysoka gorączka, duszności, brak węchu i smaku, jednak u wielu osób występują również inne symptomy. Coraz częściej odnotowuje się także powikłania, które mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy po zakażeniu. Właśnie dlatego tak ważna jest rehabilitacja pocovidowa, dzięki której ozdrowieńcy znacznie szybciej wrócą do zdrowia.

Rehabilitacja w Uzdrowisku Ustroń

Uzdrowisko Ustroń, położone w malowniczym Beskidzie Śląskim u stóp Równicy, to idealne miejsce na odbycie rehabilitacji po Covid-19. Choroba ta odbija się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale również psychicznym ozdrowieńców. Profesjonalne zabiegi rehabilitacyjne pozwalają szybciej wrócić do formy, dlatego z warto poznać autorską ofertą Uzdrowiska Ustroń, przygotowaną przez lekarzy i fizjoterapeutów. Uzdrowisko oferuje zarówno rehabilitację stacjonarną, jak i dzienną. Szczegółowe informacje dotyczące oferty można znaleźć na stronie internetowej lub pod numerem telefonu 33 854 54 54 wew. 2.

Rehabilitacja dzienna po Covid-19

Uzdrowisko Ustroń oferuje rehabilitację dzienną dla osób po Covid-19, której celem jest szybsze odzyskanie sił po chorobie, poprawę wydolności oddechowej, krążeniowej, a także sił i sprawności fizycznej oraz kondycji zdrowia psychicznego. Rehabilitacja zaczyna się we wtorek i trwa do poniedziałku. Możliwe są także turnusy popołudniowe, pod warunkiem zebrania się grupy 5 osób. Ta forma rehabilitacji przeznaczona jest głównie dla osób mieszkających w pobliżu Ustronia, nie muszących korzystać z rehabilitacji stacjonarnej. Przed przystąpieniem do rehabilitacji wykonywane są badania, które pozwalają ocenić stan zdrowia pacjenta, a to z kolei jest niezbędne do przygotowania odpowiedniego do potrzeb programu rehabilitacji. Program rehabilitacji obejmuje m.in. konsultację z pulmonologiem, badania układu oddechowego, ocenę wydolności oddechowej, treningi i ćwiczenia, gimnastykę oraz zabiegi z zakresu fizykoterapii i hydroterapii. Rehabilitacja dzienna trwa 12 dni zabiegowych, a jej koszt to 1650 zł.

Rehabilitacja specjalistyczna dla ozdrowieńców po Covid-19

Uzdrowisko Ustroń posiada w ofercie rehabilitację stacjonarną (minimalna długość pobytu to 7 dni, a najbardziej optymalna – 14 dni), której celem jest zmniejszenie objawów choroby oraz ogólna poprawa sprawności fizycznej i psychicznej. Cena takiej rehabilitacji zaczyna się już od 235 zł za dobę i obejmuje: konsultacje lekarskie (psychologiczne, pulmonologiczne, dietetyczne, fizjoterapeutyczne), badania diagnostyczne, ocenę wydolności oddechowej, a także różnorodne zabiegi rehabilitacyjne (treningi marszowe, gimnastyka oddechowa, ćwiczenia oporowe, fizykoterapia i wiele innych). Oprócz zdrowia fizycznego, rehabilitacja dla ozdrowieńców nastawiona jest również na poprawę kondycji psychicznej, dlatego podczas turnusu nie brakuje zajęć relaksacyjnych, jogi, nauki rozładowywania stresu czy terapii cranio-sacralnej. Pacjenci mają zapewnione zakwaterowanie w Sanatorium Równica, a także całodzienne wyżywienie (zgodne z zaleceniami dietetyka).

Dlaczego warto zdecydować się na rehabilitację po Covid-19?

Rehabilitacja specjalistyczna w Uzdrowisku Ustroń to doskonały sposób na szybszy powrót do zdrowia i rekonwalescencję po Covid-19. Program rehabilitacji dostosowany jest do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i zawsze rozpoczyna się od szczegółowej konsultacji lekarskiej. Pacjenci po pobycie w Uzdrowisku Ustroń mają znacznie lepsze wyniki badań, poprawia się także ich zdrowie psychiczne – nastrój i samopoczucie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem rehabilitacji dziennej oraz specjalistycznej.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Uzdrowisko Ustroń przepiękny widok z lotu ptaka

Rehabilitacja po COVID-19

Złap oddech! Wróć do formy fizycznej i psychicznej!

Zarezerwuj pobyt 33 854 54 54 wew. 2

x
Przeczytaj przed przyjazdem