O nas

O nas

Hipokrates twierdził, że lekarz leczy, a natura uzdrawia. Beskid Śląski to niewątpliwie miejsce, w którym można poczuć zbawienną moc natury. Tu bowiem przyroda oferuje wszystko, co dla ludzkiego zdrowia najlepsze. To właśnie tu, w Beskidzie Śląskim, znajduje się również największy uzdrowiskowy kompleks w Europie. Za sprawą długiej tradycji, skutecznych zabiegów i profesjonalnych praktyk to obiekt, który od lat cieszy się nienaganną opinią oraz uznaniem.

Uzdrowisko Ustroń to przede wszystkim doświadczona kadra specjalistów, której dowodzą lekarze o światowym autorytecie, współpracujący z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca.

Tylko tutaj pacjenci mają dostęp do ponad 70 różnych zabiegów pod czujnym okiem ponad 60 lekarzy różnych specjalizacji oraz 100 fizjoterapeutów. Plan zabiegów zawsze jest dostosowany do indywidualnych potrzeb przybywających tu gości, co gwarantuje najwyższą skuteczność w powrocie do zdrowia.

Uzdrowisko, oprócz imponującej wiedzy swoich specjalistów, korzysta również z naturalnych bogactw przyrody. Posiada własne złoża borowiny i solanki. To surowce o sporych właściwościach leczniczych, które znajdują zastosowanie w trakcie zabiegów i posłużyły do stworzenia własnej marki naturalnych kosmetyków – Pelokosmetyki.

Borowina

Już na początku XIX wieku wykorzystywano jej uzdrawiającą moc. Borowina pomaga w leczeniu wielu dolegliwości, takich jak zapalenie stawów, mięśni, bóle kręgosłupa, choroby ginekologiczne, miażdżyca. Ciepła kąpiel z borowiny ma również właściwości pielęgnujące, ponieważ dzięki bogactwu cennych minerałów skutecznie odmładza i ujędrnia skórę. Nasze uzdrowisko, za sprawą własnego naturalnego złoża, ma bieżący dostęp do tego surowca.

Zabiegi z zastosowaniem borowiny są wykonywane w nowoczesnym centrum Medical & SPA Prestige Club oraz w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia pod czujnym okiem naszych doświadczonych specjalistów.

Solanka

Zbawienne działanie kąpieli solankowych jest znane człowiekowi od lat. To wyjątkowo przyjemny zabieg, który odpręża, wycisza i uspokaja. Zanurzenie się w ciepłej wodzie pomaga rozładować psychiczne oraz fizyczne napięcie. Ale nie tylko. Kąpiel solankowa ma przede wszystkim właściwości lecznicze, poprawia:

  • krążenie krwi,
  • ukrwienie skóry,
  • sprawność serca,
  • odporność organizmu,
  • przemianę materii.

Wszystko to dzięki sporej zawartości jonów oraz cennych minerałów, które podczas kąpieli przenikają przez skórę do organizmu. Dzięki własnym naturalnym złożom solanki nasze uzdrowisko ma bieżący dostęp do tego surowca. Zabiegi z użyciem solanki są wykonywane w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem