Atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

Ustroń ma liczne grono zwolenników. Kto jednak po raz pierwszy zdecyduje się odwiedzić Ustroń, ten z pewnością nie będzie rozczarowany. Miasto położone w Beskidzie Śląskim oferuje bowiem wiele różnorodnych atrakcji. Na terenie samego Ustronia, w Parku Zdrojowym, tuż obok Uzdrowiska Ustroń, znajduje się Pijalnia Wód i tężnia.

Miasto ma bardzo ładny rynek, na którym stoi piękny ratusz oraz amfiteatr. Godny uwagi jest zabytkowy kościół św. Klemensa z 1787 roku oraz położony nieopodal kościół ewangelicki Apostoła Jakuba Starszego – największa świątynia w Ustroniu.

Bezpośrednio przy ustrońskim rynku na odwiedzających czeka Muzeum Etnograficzne Stara Zagroda, urządzone w ciekawych drewnianych domach.

Kto jednak woli wypoczynek na łonie natury, ten będzie zachwycony okolicami Ustronia. To za sprawą licznych górskich szlaków oraz ścieżek spacerowych. Malownicza okolica i piękne krajobrazy to również zachęta do jazdy na rowerze.

Jedną z największych atrakcji jest góra Czantoria (995 m n.p.m.). Znajdują się na niej letni tor saneczkowy i całoroczna kolej linowa, która zimą przyciąga miłośników sportów zimowych. Kolejną atrakcją jest Równica, na której szczyt można wjechać samochodem. Roztaczają się stamtąd przepiękne widoki, na górze działają m.in. schronisko, karczmy i strzelnica dla dzieci.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem