Cennik zabiegów

NAZWA ZABIEGU CENA

Zabiegi borowinowe

Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Zawijania - okłady z papki borowinowej 29 zł
Kąpiel kończyn - fason kończyn dolnych lub górnych 15 zł

Podczas tego zabiegu ciało poddane jest powolnemu, stopniowemu podgrzaniu, dochodzi do silnego pocenia, jednakże bez jednoczesnego nagłego odczucia gorąca. Oprócz pobierania przez ciało z borowiny wszystkich cennych substancji, w czasie zabiegów borowinowych ze skóry wydziela się do borowiny pot, złuszczony naskórek, bakterie i inne zanieczyszczone składniki. W ten sposób skóra i organizm oczyszcza się, a zjawisko to nazywane jest "dializą skórną". Dlatego borowina może zostać użyta do zabiegu tylko raz. Zabieg powoduje zmniejszenie bólu, poprawia sprawność i ruchomość, rozluźnia mięsnie, oczyszcza organizmu z toksyn, działa przeciwzapalnie.

36 zł

zabieg wykonywany jest w Sanatorium Uzdrowiskowym „Rosomak”.

12 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Jonoforeza borowinowa 15 zł
FANGO - okłady na 1 okolicę 15 zł

Kąpiele

Ćwiczenia w tanku Hubbarda - ćwiczenia indywidualne w wodzie 50 zł
Gimnastyka w basenie solankowym 15 zł
Kąpiel aromatyczna Jakuzzi - kąpiel z olejkami 40 zł
Kąpiel kwasowęglowa - sucha 18 zł
Kąpiel ozonowa - sucha 18 zł
Kąpiel ozonowa - Ozonomatic 40 zł

Kąpiel wykonywana jest w specjalnej wannie, do której doprowadzane jest powietrze. Masowanie zanurzonego ciała odbywa się poprzez wydobywanie z dysz pęcherzyków powietrza dając wyjątkowo przyjemne uczucie. Zabieg jest formą relaksu i zmniejszenia stanów depresyjnych, powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych, nadaje gładszą i jędrniejszą skórę, pomaga w zwalczaniu cellulitu.

22 zł
Kąpiel solankowa - wannowa 19 zł
Kąpiel wirowa kończyn górnych 12 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Kąpiel wirowa kończyn dolnych 15 zł

zabieg wykonywany jest w Sanatorium Uzdrowiskowym „Rosomak”.

15 zł

Kinezyterapia - gimnastyka lecznicza

Ćwiczenia czynne z oporem 12 zł
Ćwiczenia w odciążeniu 9 zł
Gimnastyka indywidualna - ćwiczenia na przyrządach 15 zł
Gimnastyka zbiorowa - ćwiczenia grupowe 12 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Gimnastyka zbiorowa - ćwiczenia grupowe kardiologiczne 10 zł
Indywidualna praca z pacjentem 70 zł
100 zł
70 zł
300 zł
630 zł
Nauka chodu 15 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Monitorowany trening interwałowy 14 zł
Trening marszowy - bieżnia 12 zł
Trening marszowy - spacer 10 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Wyciąg szyjny 17 zł

Masaże

zabieg wykonywany jest w Sanatorium Uzdrowiskowym „Rosomak”.

22 zł
Aquavibron (10 min) 15 zł

Urządzenie Aquamed pozwala dostosować masaż do indywidualnych potrzeb pacjenta. Można masować całe ciało lub jego część ze zróżnicowaną siła oraz wybraną temperaturą. Osoba ubrana w lekka odzież, kładzie się na elastycznej macie, przykrywającej podgrzewaną wodę. Strumienie wody sterowane komputerowo masują ciało. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy rozluźnienie mięśni, odprężenie psychiczne oraz złagodzenie bólu.

20 zł

Masaż klasyczny to zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie, to także ulga w bólu, poprawa samopoczucia, poprawa funkcji ruchowych, rozluźnienie mięśni.

40 zł

Masaże klasyczny to zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie, to także ulga w bólu, poprawa samopoczucia, poprawa funkcji ruchowych, rozluźnienie mięśni.

80 zł

Zabieg polegający na wykonywaniu masażu całego ciała lub wybranych partii mocnym strumieniem wody u pacjenta zanurzonego w wannie, skuteczny w stanach wyczerpania psychicznego i fizycznego oraz nerwicach wegetatywnych i odnowie biologicznej. Masaż powoduje zmniejszenie pobudliwości nerwowej, zmniejszenie napięcia mięśniowego, działanie przeciwbólowe, odprężenie, poprawia przemian materii, ujędrnienie skóry.

32 zł
Masaż podwodny - wielostrumieniowy (15 min) 22 zł
Masaż uciskowy (BOA) pneumatyczny (20 min) 17 zł
Masaż limfatyczny - manualny częściowy (20 min) 35 zł
Masaż limfatyczny - manualny częściowy kkg (20 min) 35 zł
Masaż limfatyczny - manualny częściowy kkd (40 min) 70 zł

cena nie obejmuje zestawu do kompresjoterapii (możliwość zakupienia w aptece) zabieg wykonywany jest w Sanatorium Uzdrowiskowym „Rosomak”.

70 zł
Terapia manualna - nieinwazyjne przywracanie prawidłowej ruchomości stawów i mięśni 50 zł

Krioterapia

Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Krioterapia ogólnoustrojowa w komorze kriogenicznej z gimnastyką 25 zł

Zabieg polega na miejscowym obniżeniu temperatury tkanek za pomocą oziębionych par azotu o temperaturze od -110 ° C do -160° C. Krioterapia przynosi ulgę w bólu, działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki, poprawia ruchomości stawów, rozluźnia mięśnie.

11 zł

Inhalacje

Inhalacja pneumatyczna - solankowa 12 zł
12 zł

Elektro i światłolecznictwo

Zabieg stanowiący uzupełnienie w leczeniu wielu jednostek chorobowych w ortopedii, neurologii i reumatologii oraz rehabilitacji mięśni i nerwów, a także redukujący utraconą funkcję mięśnia, wpływa korzystnie na poprawę ich funkcji ruchowej, zwiększa siłę oraz wytrzymałość mięśni.

12 zł

Zabieg polega na wprowadzeniu przez skórę leku o różnej konsystencji (roztwór wodny, żele, kremy, emulsje) za pomocą ultradźwięków. Dzięki falom o określonej częstotliwości leki transportowane są do głębszych warstw skóry, co wzmaga efekt terapeutyczny zabiegu. Fonoforeza ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyśpiesza przepływ limfy w naczyniach limfatycznych, zwiększa procesy wchłaniania, zmniejsza napięcie mięśni.

15 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Galwanizacja 10 zł

Zabieg elektroniczny z wykorzystaniem prądu stałego, polegającego na wprowadzeniu leku w postaci zjonizowanej do tkanek ciała pacjenta. Efekt zależy od zastosowanego leku, powodujący zmiany pobudliwości nerwów i mięśni, rozszerza naczynia krwionośne, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

15 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Kąpiel 4-komorowa 20 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Kąpiel galwaniczna 30 zł

Zabieg wykonywany jest skupioną wiązką promieni podczerwonych, stosowany w przewlekłych i ostrych stanach zapalnych stawów, tkanek okołostawowych i skóry, powodujący zmniejszenie bólu, stanów zapalnych oraz obrzęków.

12 zł
Naświetlanie promieniami IR, miejscowe 10 zł

Odpowiednia dawka pola magnetycznego działa na organizm, przez co poprawia przyswajanie tlenu przez tkanki i przyspiesza procesy regeneracyjne. Ma zastosowanie podczas leczeniu stanów pourazowych narządu ruchu, zespołach bólowych wszelkiego pochodzenia, ogólnej regeneracji, osteoporozie. Zabieg ma wpływ na poprawę odżywienia tkanek, stymuluje odnowę kolagenu, poprawia krążenie, ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozluźniające, przeciwobrzękowe.

15 zł

Zabieg o działaniu przeciwbólowym, pozwala na szybki efekt w krótkim czasie, działa przeciwzapalnie, zwiększa procesy wchłaniania.

12 zł

Główne zastosowanie prądów diadynamicznych to leczenie zespołów bólowych, choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, nerwobóli oraz zapaleń okołostawowych. Zabieg działający na zmiany pobudliwości nerwów i mięśni, rozszerzenie naczyń krwionośnych i odżywienie tkanek, ma działanie przeciwzapalne, pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni, stymulację mięśni i poprawia ich funkcję.

10 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Prądy interferencyjne - interdyn 12 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Prądy interferencyjne - intervac 12 zł

Zabieg z zastosowaniem prądów impulsowych o kształcie prostokątnym lub trójkątnym w celu pobudzenia włókien czuciowych. Pomagają w zniesieniu bólu ostrego i przewlekłego, stosowane do stymulacji mięśni szkieletowych.

17 zł

Metoda terapeutyczna wykorzystująca prąd o kształcie prostokątnym, który wywołuje tężcowe skurcze mięśni szkieletowych co prowadzi do obniżenia napięcia mięśniowego. Zbieg pomagający w zniesieniu bólu ostrego i przewlekłego, stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

12 zł
Terapia światłem spolaryzowanym 12 zł

Jest to zabieg normalizujący napięcie grup mięśni w chorobach związanych z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Polega na stymulowaniu mięśnia spastycznego krótkim impulsem prostokątnym lub trójkątnym, a w okresie jego rozluźnienia mięsień antagonistyczny pobudza się serią impulsów.

12 zł

Jest to zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej o częstotliwości drgań powyżej 20kHz, o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przyśpieszający przepływ limfy w naczyniach limfatycznych, zwiększający procesy wchłaniania oraz zmniejszający napięcie mięśni. Poprzez zastosowanie ultradźwięków zwiększa się także rozciągliwość tkanki łącznej w bliznach, przykurczach, zwłókniałych mięśniach i torebkach stawowych, przyśpieszany jest proces gojenia ran.

12 zł

Kinesiologytaping

punktacja / cena uwzględnia koszt plastra przy zużyciu ok. 1 m oraz badania przed aplikacją Zabieg stanowiący cenne uzupełnienie metod fizjoterapeutycznych, przyczynia się do przywrócenia określonym strukturom ciała chorego normalnego funkcjonowania za pomocą specjalnych plastrów naklejanych bezpośrednio na skórę, aktywujących pracę mięśni oraz zmniejszających dolegliwości bólowe. Celem plastrowania dynamicznego jest wspieranie naturalnych procesów samoleczenia organizmu, normalizuje napięcie mięśniowe, poprawia mikrokrążenie.

25 zł

Inne

Basen solankowy 17 zł
Siłownia - wejście jednorazowe (do 2 godz.) 17 zł

dotyczy jednorazowego udziału we wszystkich zajęciach fitness z oferty.

17 zł

siłownia / zajęcia fitness / sauna / basen solankowy Karnet ważny 30 dni, daje możliwość korzystania ze wszystkich aktywności. Karnet imienny.

64 zł

siłownia / zajęcia fitness / sauna / basen solankowy Karnet ważny 30 dni, daje możliwość korzystania ze wszystkich aktywności. Karnet imienny.

120 zł

siłownia / zajęcia fitness / sauna / basen solankowy Karnet ważny 30 dni, daje możliwość korzystania ze wszystkich aktywności. Karnet imienny.

168 zł

siłownia do godz. 14.00 Karnet imienny.

75 zł

siłownia do godz. 16.00 Karnet imienny.

195 zł

siłownia i zajęcia fitness Karnet imienny.

129 zł

siłownia i zajęcia fitness Karnet imienny.

327 zł

siłownia, zajęcia fitness i basen solankowy Karnet imienny.

149 zł

siłownia, zajęcia fitness i basen solankowy Karnet imienny.

387 zł

siłownia, zajęcia fitness, basen solankowy i sauna Karnet imienny.

169 zł

siłownia, zajęcia fitness, basen solankowy i sauna Karnet imienny.

447 zł
Karnet na krioterapię ogólnoustrojową - 5 wejść 120 zł
Karnet na krioterapię ogólnoustrojową - 10 wejść 225 zł

trening personalny (60 minut)

100 zł
ACTIVE PERSONAL (8 treningów) 720 zł
ACTIVE PERSONAL (12 treningów) 960 zł
Grota solna - 1 wejście - osoba dorosła 10 zł
Grota Solna - 1 wejście - dzieci do lat 7 7 zł
Karnet na Grotę Solną - 5 wejść 45 zł
Karnet na Grotę Solną - 10 wejść 85 zł
Karnet rodzinny na Grotę Solną (1+1) - 5 wejść 72 zł
Karnet rodzinny na Grotę Solną (1+1) - 10 wejść 136 zł
Nordic Walking przejście trasą 12 zł

Woda Zuber, Jan, Słotwinka 10-cio dniowy cykl zabiegów ze wskazaną wodą

35 zł
Zabieg wymaga ordynacji lekarskiej Tlenoterapia (seans) 25 zł

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Uzdrowisko Ustroń przepiękny widok z lotu ptaka

Rehabilitacja po COVID-19

Złap oddech! Wróć do formy fizycznej i psychicznej!

Zarezerwuj pobyt 33 854 54 54 wew. 2

x
Przeczytaj przed przyjazdem