Sanatorium Równica

Sanatorium Równica

Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy Równica znajduje się w samym sercu Beskidu Śląskiego. Długa tradycja i profesjonalna opieka to fundamenty, na których opiera się filozofia tego miejsca. Piękne widoki i górskie powietrze sprzyjają wypoczynkowi i rehabilitacji. To tutaj trafiają osoby po przebyciu takich schorzeń i zabiegów jak:

  • zawał serca,
  • angioplastyka tętnic wieńcowych,
  • wszczepienie stymulatora rytmu,
  • wymiana zastawek serca.

Sanatorium Równica to również idealne miejsce dla osób borykających się z nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia oraz zaburzeniami rytmu serca. Nie bez powodu mówimy w pierwszej kolejności o osobach korzystających z rehabilitacji kardiologicznej – pierwszy oddział, który otwarto w Sanatorium Równica, to właśnie oddział kardiologiczny. Z biegiem lat działalność rozszerzała się o kolejne specjalności – rehabilitację neurologiczną, pulmonologiczną, ortopedyczną, a ostatnio także dla osób z rozpoznaną cukrzycą typu 2.

Na wszystkich gości Sanatorium Równica czekają komfortowe i przytulne jedno- i dwuosobowe pokoje oraz apartamenty. Posiłki serwowane w wyremontowanej jadalni z nowoczesną kuchnią centralną to obfite śniadania, sycące i urozmaicone obiady oraz lekkie kolacje. Wszystkie potrawy są przyrządzane na bazie świeżych produktów pochodzących od sprawdzonych dostawców. W trosce o jak najlepsze samopoczucie naszych pacjentów przygotowujemy posiłki według indywidualnie dobranych diet.

W budynku Sanatorium i Szpitala Uzdrowiskowego Równica mieszczą się także – będące do dyspozycji gości – biblioteka, kaplica ekumeniczna i Klub Kuracjusz, w którym organizowane są wieczorki taneczne, a w ciągu dnia działa kawiarnia. W Równicy znajduje się punkt biura podróży Watra, które organizuje wycieczki dla kuracjuszy.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem