Wsparcie dla Ukrainy

Uzdrowisko Ustroń otwiera sale zabaw dla dzieci z Ukrainy

Uzdrowisko Ustroń otwiera sale zabaw dla dzieci z Ukrainy

Od początku marca do Uzdrowiska Ustroń przyjechało ponad 40 dzieci z domów dziecka m.in. w Doniecku i Charkowie oraz ponad 120 ukraińskich mam z dziećmi z obszarów objętych wojną. Już od 10 marca dzieci będą miały do dyspozycji cztery sale przeznaczone do zabawy i nauki.

W czwartek, 10 marca w Uzdrowisku Ustroń otwarto pracownię do nauki, salę zabaw, salę gier oraz ciche pomieszczenie do zabawy z interaktywną podłogą oraz interaktywnym monitorem. Kierownictwu Uzdrowiska Ustroń zależało na tym, aby ich mali goście mieli miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku. Dzięki temu dzieci będą mogły zająć się zabawą oraz nawiązywać relacje rówieśnicze, co jest niezwykle istotne w walce ze stresem i stanami lękowymi. Wśród tych, którzy znaleźli się w Uzdrowisku Ustroń, znalazły schronienie również dzieci z niepełnosprawnościami.

Sale zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia dzięki firmie Aktin, specjalizującej się w nowoczesnych technologiach edukacyjnych dla szkół i przedszkoli. Firma wraz ze swoimi partnerami przekazała Uzdrowisku Ustroń wyposażenie o wartości ponad 80 tys. zł.

– Zależy nam na tym, aby dzieci, które znalazły u nas bezpieczne schronienie, zajęły się zabawą i codziennymi aktywnościami, co pomoże im uporać się z traumą, którą niewątpliwie przeżyły. Docelowo planujemy również zatrudnienie animatora, który będzie organizował naszym podopiecznym czas. Chcielibyśmy także zorganizować dla dzieci zajęcia z psychologiem, oczywiście w języku ukraińskim – mówi Adam Szlachta, prezes Grupy American Heart of Poland.

Jak podkreśla Wojciech Budzowski, Prezes Zarządu Uzdrowiska Ustroń, istotne jest, aby w tym szczególnym czasie zapewnić wsparcie najmłodszym na różnych płaszczyznach: zarówno jeśli chodzi o opiekę zdrowotną, jak też psychologiczną, czy organizację czasu. Uzdrowisko Ustroń dysponuje odpowiednimi warunkami w tym zakresie.

Pomoc organizowana jest przez Grupę American Heart of Poland – właściciela Uzdrowiska Ustroń, ze wsparciem Konsula RP w Kijowie, Caritas Polska, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Przemysława Korcza – Burmistrza Miasta Ustroń oraz Mieczysława Szczurka – Starosty Cieszyńskiego i Jarosława Wieczorka – Wojewody Śląskiego.

***

W niedzielę (27.02.2022r.) została uruchomiona specjalna infolinia (+48 885 805 073) w języku ukraińskim, pod którą będzie koordynowana pomoc dla sąsiadów uciekających przed wojną. Infolinia będzie działać w godz. 8.00-20.00, a w razie potrzeby całą dobę.

Dodatkowo można kontaktować się za pomocą adresu e-mail: pomocdlaukrainy@ahop.pl

Pobierz materiały dla uchodźców w języku polskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

Pobierz materiały dla uchodźców w języku ukraińskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

Wszelkie informacje dotyczące pomocy będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.ahop.pl.

Grupa American Heart of Poland to lider na rynku usług sercowo – naczyniowych. Należące do Grupy szpitale oraz uzdrowiska specjalizują się w leczeniu oraz rehabilitacji pacjentów z chorobami układu sercowo – naczyniowego. Sieć powstała 20 lat temu.  Aktualnie zapewnia wsparcie w zakresie kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej w ponad 20 miejscach w całym kraju.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem