Rehabilitacja po COVID-19 już na NFZ! Jakie warunki trzeba spełnić?

Rehabilitacja po COVID-19 już na NFZ! Jakie warunki trzeba spełnić?

Rehabilitacja po COVID-19 już na NFZ! Jakie warunki trzeba spełnić?

Zaburzenia dotyczące oddychania, ciągłe zmęczenie, problemy z pamięcią i koncentracją, ogólne osłabienie organizmu, pogorszenie kondycji psychicznej i fizycznej, to jedne z najczęstszych dolegliwości dotykające osoby, który przeszły chorobę COVID-19. Stąd też potrzeba stworzenia kompleksowej rehabilitacji leczniczej, mającej na celu wyeliminowanie powikłań pocovidowych i dającej możliwość powrotu do życia sprzed choroby. Na zlecenie ministra zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy przebyli zakażenie wirusem SARS CoV-2. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z refundowanej rehabilitacji pocovidowej? Dlaczego warto wybrać Uzdrowisko Ustroń?

Rehabilitacja po COVID-19 refundowana przez NFZ – jakie warunki trzeba spełnić?

Podstawową kwestią jest skierowanie, ponieważ świadczenia rehabilitacji COVID-19 finansowane przez NFZ realizowane są właśnie na podstawie skierowania wystawionego pacjentowi przez dowolnego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego – lekarza pierwszego kontaktu (POZ) lub specjalistę lub lekarza ze szpitala. Takie skierowanie może zostać wystawione po zakończeniu leczenia związanego bezpośrednio z zakażeniem SARS CoV-2, niezależnie od tego, czy chory był hospitalizowany, czy też nie.

Do skierowanie na rehabilitację pocovidową należy dołączyć wyniki kilku badań:

 • RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby,
 • aktualną morfologię,
 • OB,
 • CRP (białko ostrej fazy),
 • EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby COVID-19.

Rehabilitacja po chorobie COVID-19 może trwać od 2 do 6 tygodni. Podczas rehabilitacji pacjenci mają zagwarantowaną opiekę lekarską, pielęgniarską oraz wsparcie psychologiczne. Uzdrowisko Ustroń posiada odpowiednią kadrę medyczną i niezbędne wyposażenie, określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, dlatego gwarantuje najwyższą jakość leczenia i doskonałą opiekę podczas turnusu rehabilitacyjnego.

Rehabilitacja po COVID-19 na NFZ – na jakie świadczenia pacjenci mogą liczyć?

Program rehabilitacji pocovidowej obejmuje m.in.:

 • kinezyterapię ze szczególnym naciskiem na trening wytrzymałościowy, ćwiczenia oddechowe czy ćwiczenia efektywnego kaszlu;
 • inhalacje indywidualne;
 • terenoterapię, treningi marszowe;
 • balneoterapię;
 • masaże;
 • hydroterapię;
 • fizykoterapię;
 • treningi relaksacyjne;
 • wspomaganie rehabilitacyjne schorzeń współistniejących.

Dlaczego warto wybrać Uzdrowisko Ustroń?

Pobyt w Uzdrowisku Ustroń to rehabilitacja po COVID-19 na wysokim poziomie. W Uzdrowisku już od kilku miesięcy prowadzona jest rehabilitacja komercyjna w oparciu o autorski program.

Teraz w ramach leczenia finansowanego przez NFZ Ustroń przyjmuje pacjentów na pobyty rehabilitacyjne.

Zgodnie z wymogami NFZ Uzdrowisko Ustroń dysponujemy odpowiednio wyposażoną bazą zabiegową oraz wykwalifikowaną kadrą przygotowaną do pracy i opieki nad pacjentami borykającymi się z powikłaniami po COVID-19.

Nie bez znaczenia dla pacjentów jest również położenie Uzdrowiska Ustroń w samym sercu Beskidu Śląskiego – teraz powrót do zdrowia jest także przyjemnością. Lokalizacja dodatkowo sprzyja wypoczynkowi, relaksowi i regeneracji organizmu.

Szczegółowe informacje na temat rehabilitacji po COVID-19 finansowanej przez NFZ oraz druk skierowania dostępne są tutaj:

https://www.uzdrowisko-ustron.pl/pobyty-nfz-zus/nfz/

Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-16.00 nasi pracownicy odpowiadają na pytania związane z rehabilitacją. Zadzwoń tel. 33 854 54 54 wew. 2, później wybierz 1 lub wyślij wiadomość na adres email wrc@uzdrowisko-ustron.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Uzdrowisko Ustroń przepiękny widok z lotu ptaka

Rehabilitacja po COVID-19

Złap oddech! Wróć do formy fizycznej i psychicznej!

Zarezerwuj pobyt 33 854 54 54 wew. 2

x
Przeczytaj przed przyjazdem