ćwiczenia, rehabilitacja, COVID-19

Rehabilitacja po COVID-19 finansowana przez NFZ

Rehabilitacja po COVID-19 finansowana przez NFZ

W Uzdrowisku Ustroń rozpoczęła się rehabilitacja po COVID-19 finansowana przez NFZ!

Po prawie pół roku doświadczeń w komercyjnej rehabilitacji pacjentów po COVID-19 Uzdrowisko Ustroń uruchamia pobyty rehabilitacyjne dla ozdrowieńców, finansowane przez NFZ.

Z rehabilitacji w uzdrowisku można skorzystać do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia.

Pokonanie choroby często nie oznacza pełnego powrotu do zdrowia. Na powikłania po koronawirusie skarżą się nie tylko osoby, które były hospitalizowane. Powikłania dotyczą także osób, które przeszły zakażenie łagodnie lub bezobjawowo.

Nasi dotychczasowi pacjenci najczęściej odczuwali dyskomfort przy oddychaniu, mieli obniżoną kondycję fizyczną i słabszą wydolność krążeniową, skarżyli się także na nawracające stany lękowe oraz pogorszenie kondycji psychicznej – mówi specjalista fizjoterapii i dyrektor Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia Ewa Rybicka.

Wieloletnie doświadczenia, które zyskaliśmy prowadząc rehabilitację pulmonologiczną, pozwoliły nam już kilka miesięcy temu na opracowanie autorskiego programu rehabilitacji dla ozdrowieńców – podkreśla dyrektor medyczny i wiceprezes Uzdrowiska Ustroń Adam Rybicki. Skorzystało z niego już ponad 300 osób. Teraz, dzięki rehabilitacji finansowanej przez NFZ możemy pomóc jeszcze większej grupie pacjentów – dodaje.

Zgodnie z wytycznymi NFZ rehabilitacja po COVID-19 trwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską oraz wsparcie psychologiczne.

Kto może skorzystać z rehabilitacji po COVID-19 finansowanej przez NFZ?

Kompleksowy program rehabilitacji dostępny jest dla osób, które przeszły zakażenie COVID-19. I to bez względu na to czy chory był hospitalizowany czy nie.

Niezbędne jest skierowanie na rehabilitację, które wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

Wymagane dokumenty

Lekarz podejmie decyzję o skierowaniu pacjenta do programu na podstawie wyników kilku badań:

  • RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby,
  • aktualna morfologia, OB, CRP (białko ostrej fazy),
  • EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby COVID-19.

Jak długo trwa rehabilitacja?

Pobyt w Uzdrowisku Ustroń trwa od 2 do 6 tygodni. Do programu można dołączyć do 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19.

Plan zabiegów w ramach rehabilitacji po COVID-19 przygotowywany jest zgodnie z Zarządzeniem Prezesa NFZ – średnio co najmniej 4 zabiegi fizjoterapeutyczne dziennie dla jednego pacjenta.

Kontakt dla osób zainteresowanych rehabilitacją po COVID-19 finansowaną przez NFZ

Osoby zainteresowane rehabilitacją, które spełniają wszystkie warunki, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Uzdrowiska Ustroń.

Sekretariat medyczny

tel. 33 856 58 28, 33 856 51 42

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:

https://www.uzdrowisko-ustron.pl/pobyty-nfz-zus/nfz/

Skierowanie na rehabilitację po COVID-19 finansowane przez NFZ ➡ POBIERZ DOKUMENT

Skierowanie wraz z wynikami badań można przesłać na adres wrc@uzdrowisko-ustron.pl lub złożyć w Recepcji Sanatorium Równica.

Równocześnie nadal prowadzimy w Uzdrowisku Ustroń komercyjną rehabilitację po COVID-19. Dowiedz się więcej na temat naszych możliwości!

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Uzdrowisko Ustroń przepiękny widok z lotu ptaka

Rehabilitacja po COVID-19

Złap oddech! Wróć do formy fizycznej i psychicznej!

Zarezerwuj pobyt 33 854 54 54 wew. 2

x
Przeczytaj przed przyjazdem