policjant z Ustronia- rehabilitacja

Piotr Glenc, policjant z Ustronia, kontynuuje rehabilitację w Uzdrowisku

Piotr Glenc, policjant z Ustronia, kontynuuje rehabilitację w Uzdrowisku

Piotr Glenc, policjant z Ustronia, który walczy o odzyskanie sprawności po wypadku w Tatrach, kontynuuje rehabilitację w Uzdrowisku Ustroń. Pod opieką lekarzy i fizjoterapeutów walczy o samodzielność i jak największą sprawność. W Uzdrowisku Ustroń jest już po raz drugi, tym razem to trzytygodniowy pobyt w ramach rehabilitacji z NFZ.

Historia Piotra Glenca z Ustronia znana jest mieszkańcom Ustronia i pracownikom Uzdrowiska Ustroń. W ubiegłym roku zespół Uzdrowiska przekazał Piotrowi Glencowi czek na 4 tys. złotych. Pieniądze te pracownicy wywalczyli w sportowej, wirtualnej rywalizacji Ligi AHP, czyli Aktywni cHcą Pomagać. Przez 90 dni drużyny wszystkich placówek należących do grupy American Heart of Poland spalały kalorie w szczytnym celu. Biegali, maszerowali, wędrowali w górach, jeździli na rowerach. Personel Uzdrowiska Ustroń łącznie spalił ponad 370 tysięcy kalorii i zajęli w tej zaciętej, ale sportowej rywalizacji drugie miejsce, a tym samym zyskali możliwość przekazania pieniędzy na wybrany cel charytatywny. Zespół pracowników zdecydował, że chce pomagać lokalnie i przekazał czek Piotrowi Glencowi z Ustronia.

Piotr Glenc znany jest mieszkańcom Ustronia jako aspirant sztabowy i dzielnicowy Komisariatu Policji w Ustroniu. W policji służył od blisko 15 lat, a ostatnie 10 był właśnie dzielnicowym. W maju 2020 roku uległ wypadkowi w Tatrach, złamał kręgosłup, doznał urazu głowy i miał liczne stłuczenia narządów wewnętrznych. Przeszedł operację, ale nadal zmaga się niedowładem kończyn dolnych. Niezbędna jest rehabilitacja, która pomoże mu w powrocie do zdrowia.

W tej chwili Piotr Glenc kontynuuje rehabilitację w Uzdrowisku Ustroń. To już jego drugi trzytygodniowy pobyt. Codziennie ćwiczy pod okiem fizjoterapeutów w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia (baza zabiegowa Uzdrowiska Ustroń). Gdy spotykamy się z nim podczas ćwiczeń jest uśmiechnięty i pełen energii. Jak przyznaje – czuje się lepiej i przybywa mu sił.

Piotr Glenc podkreśla, że jest pod wrażeniem rehabilitacji, ale także obsługi Uzdrowiska Ustroń i pomocy jaką tu otrzymuje. – Wszyscy bardzo się starają, żeby te ćwiczenia przyniosły jak najlepszy skutek – mówi. Mam blisko na zabiegi, wystarczy tylko wyjść z pokoju, a moi znajomi mają blisko, żeby mnie odwiedzić – podkreśla Piotr Glenc.

Główny założeniem rehabilitacji Piotra Glenca jest uzyskanie maksymalnej, możliwej sprawności fizycznej. Pracujący z nim fizjoterapeuci podkreślają, że cele terapii zostały podzielone na krótko- i długoterminowe.

Obecnie pracujemy nad mobilną kontrolą tułowia, czyli kontrolą wychylenia się, równocześnie wykonując konkretne czynności kończynami górnymi, które są potrzebne w codziennym życiu. Utrzymujemy wypracowaną wcześniej umiejętność samoobsługi w obrębie wózka i jego otoczenia – mówi Sandra Tymich, fizjoterapeutka Uzdrowiska Ustroń, która zajmuje się rehabilitacją pacjentów neurologicznych.

Piotr Glenc najwięcej czasu spędza na sali gimnastyczna na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Tutaj ma możliwość korzystania między innymi z kolumny do ćwiczeń siłowych. Jak mówią znające go w Uzdrowisku Ustroń osoby – jest bardzo zdeterminowany do pracy i z dużym zaangażowaniem podejmuje się nowych form treningu, co przekłada się na efekty terapii.

Fizjoterapeutka Sandra Tymich pracuje z Piotrem Glencem nad utrzymaniem prawidłowej pozycji siedzącej, a w terapię wplata również trening równowagi.

Pozwala to na wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup, co bezpośrednio wpływa na ekonomiczną technikę napędzania wózka, jak i mniejsze obciążenie ramion. Codzienna pionizacja pozwala nam natomiast zadbać o elastyczność tkanki mięśniowej, uwapnienie kości, efektywniejsze krążenie krwi. Wszystkie te składowe są niezbędne do utrzymania w dobrej kondycji układu mięśniowo-szkieletowego kończyn dolnych – dodaje fizjoterapeutka.

Przed Piotrem Glencem jeszcze długa rehabilitacja oraz zakup niezbędnego sprzętu ortopedycznego. Można mi w tym pomóc wpłacając pieniądze na uruchomioną przez Diakonię Polską zbiórkę.

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa
Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384
z dopiskiem „Rehabilitacja Piotra”

 

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Uzdrowisko Ustroń przepiękny widok z lotu ptaka

Rehabilitacja po COVID-19

Złap oddech! Wróć do formy fizycznej i psychicznej!

Zarezerwuj pobyt 33 854 54 54 wew. 2

x
Przeczytaj przed przyjazdem