hol główny

Otwarcie nowoczesnego oddziału

Otwarcie nowoczesnego oddziału

W Uzdrowisku Ustroń został otwarty nowy oddział rehabilitacji neurologicznej. W zaledwie 5 miesięcy wyremontowano część budynku Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia i przygotowano dwadzieścia pięć nowoczesnych, dwuosobowych pokoi. Już w poniedziałek na oddział przyjęci zostaną pierwsi pacjenci. Nowa inwestycja zrealizowana w Uzdrowisku Ustroń kosztowała 5 milionów złotych.

Remont oddziału rozpoczął się 2 stycznia i zakończył 30 maja 2019 roku. Nowy oddział rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej znajduje się na poziomie 5 Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Na jego potrzeby przeznaczono i wyremontowano część starej bazy zabiegowej. W efekcie pacjenci mają do dyspozycji 25 pokoi dwuosobowych z łazienkami – w tym jeden pokój dla osób niepełnosprawnych. Wyremontowano hol główny oraz jadalnię, powstał nowy gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarek oraz pokój zabiegowy. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w elektrycznie sterowane łóżka. Z myślą o osobach niepełnosprawnych przygotowano specjalną łazienkę z łóżkiem kąpielowym oraz zakupiono 10 materacy przeciwodleżynowych. Oddział jest w pełni klimatyzowany, z możliwością indywidualnego sterowania w każdym pokoju.

Dzięki tej inwestycji zyskają pacjenci Uzdrowiska Ustroń. Do tej pory oddział ten przyjmował pacjentów w ramach wczesnej rehabilitacji ogólnoustrojowej, głównie ze schorzeniami narządu ruchu – teraz skupimy się na rehabilitacji neurologicznej, głównie po udarach mózgu.

Udary mózgu stanowią według WHO drugą najczęstszą przyczynę zgonów na świecie. W Polsce średnio co 8 minut ktoś przechodzi udar mózgu. A to oznacza, że każdego roku w Polsce udar mózgu dotyka ok. 70 tys. osób, 30 tys. z nich umiera. Udar mózgu jest także główną przyczyną niesprawności osób dorosłych.

Wszyscy pacjenci przebywający na nowo otwartym oddziale rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej będą korzystali z bazy zabiegowej Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Zindywidualizowany program terapii obejmujący kinezyterapię, terapię manualną, zabiegi fizykalne oraz hydroterapię, pozwoli na pełny powrót do codziennych aktywności i najwyższej sprawności.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Uzdrowisko Ustroń

Złap oddech!

Wróć do formy psychicznej i fizycznej po COVID-19

Rehabilitacja stacjonarna i dzienna Zarezerwuj pobyt: Infolinia 33 854 54 54 wew. 2

x