Wsparcie dla Ukrainy

Niemal setka dzieci z ukraińskich domów dziecka już w Ustroniu

Niemal setka dzieci z ukraińskich domów dziecka już w Ustroniu

Uciekające przed wojną dzieci z domów dziecka z Doniecka oraz ich opiekunowie znaleźli bezpieczną przystań w Uzdrowisku Ustroń. Docelowo schronienie w ośrodku znajdzie ok. 400 osób.

Dzieci, które trafiły wczoraj w nocy (tj. 01.03) były w wieku od 7 do 17 lat. Do Ustronia przyjechały zmęczone, po kilkudziesięciu godzinach podróży. 

– Na chwilę obecną mówimy o 400 miejscach, które mamy przygotowane dla uchodźców z Ukrainy. Oprócz dachu nad głową i wyżywienia zapewniamy niezbędną opiekę medyczną oraz psychologiczną. Dzieci z niepełnosprawnościami, które również były w grupie, która do nas przyjechała, otrzymają specjalistyczną pomoc – mówi Prezes Zarządu Uzdrowiska Ustroń Wojciech Budzowski.

Wiedzieliśmy, że musimy pomóc. Priorytetem było zorganizowanie miejsc dla osób, które będą uciekać z ogarniętej wojną Ukrainy. Jestem bardzo dumny z całej naszej załogi, że z energią i empatią ciężko pracowali, aby zapewnić tę bezpieczną przystań – mówi Prezes Zarządu Grupy American Heart of Poland Adam Szlachta.

Modelowa współpraca

Szlachta dodaje: – Cieszymy się, że po raz kolejny – jak w przypadku covidu – w potrzebie udało nam się zbudować modelowy proces pomagania. We współpracy z Ambasadą Ukrainy w Kijowie, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, który skontaktował nas z Caritasem oraz samorządem terytorialnym. Dzięki temu na 100% możemy skorzystać ze wszystkich naszych zasobów – nie tylko noclegów, ale też dzielenia się żywnością z ludźmi na granicy, wolontariatem, zbiórkami i przewozami. Bez wielostronnej współpracy nie byłoby to możliwe tak szybko.

Pomoc w Uzdrowisku organizowana jest przez Grupę American Heart of Poland (właściciela Uzdrowiska Ustroń), Caritas Polska, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Urząd Miasta Ustroń oraz Starostwo Cieszyńskie.

***

W niedzielę (27.02.2022r.) została uruchomiona specjalna infolinia (+48 885 805 073) w języku ukraińskim, pod którą będzie koordynowana pomoc dla sąsiadów uciekających przed wojną. Infolinia będzie działać w godz. 8.00-20.00, a w razie potrzeby całą dobę.

Dodatkowo można kontaktować się za pomocą adresu e-mail: pomocdlaukrainy@ahop.pl

Pobierz materiały dla uchodźców w języku polskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

Pobierz materiały dla uchodźców w języku ukraińskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

Wszelkie informacje dotyczące pomocy będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.ahop.pl.

Grupa American Heart of Poland to lider na rynku usług sercowo – naczyniowych. Należące do Grupy szpitale oraz uzdrowiska specjalizują się w leczeniu oraz rehabilitacji pacjentów z chorobami układu sercowo – naczyniowego. Sieć powstała 20 lat temu.  Aktualnie zapewnia wsparcie w zakresie kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej w ponad 20 miejscach w całym kraju.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem