Jesienne pobyty w Sanatorium Równica. Sprawdź, dlaczego warto nas odwiedzić! 

Jesienne pobyty w Sanatorium Równica. Sprawdź, dlaczego warto nas odwiedzić! 

Jesienne pobyty w Sanatorium Równica. Sprawdź, dlaczego warto nas odwiedzić! 

Ustroń to dobrze znana miejscowość uzdrowiskowa z tradycją sięgającą XIX w. Turyści i kuracjusze z Polski i z zagranicy przyjeżdżają tu przez cały rok. Jednym z najpopularniejszych ośrodków jest Uzdrowisko Ustroń i bardzo charakterystyczne Sanatorium Równica. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce jesienią?

Uzdrowisko Ustroń

Uzdrowisko Ustroń to połączenie tradycji i innowacyjności. Od lat na rehabilitację przybywają tu osoby ze schorzeniami kardiologicznymi. Profesjonalna kadra, bogata oferta sanatorium i spokój tego miejsca pozwalają dojść do siebie po zabiegach oraz przebytych chorobach. Poza tym Uzdrowisko oferuje rehabilitację ortopedyczną, pulmonologiczną, neurologiczną i onkologiczną, a od kilku miesięcy także rehabilitację dla ozdrowieńców po COVID-19.

Sanatorium Równica to charakterystyczny i rozpoznawalny już z daleka budynek z pokojami i apartamentami dla jednej bądź dwóch osób, nowoczesną jadalnią i kuchnią, gdzie powstają wszystkie posiłki, kawiarnią Klub Kuracjusza, a nawet kaplicą. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Uzdrowisko Ustroń – jesienne pobyty

Złota polska jesień to piękny czas w Beskidzie Śląskim. Wielobarwna przyroda i spokojniejsze o tej porze szlaki turystyczne zachęcają do spacerów i aktywnego wypoczynku. Po konsultacjach z lekarzami lub fizjoterapeutami możesz skorzystać z bogatej oferty tego miejsca. Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia umożliwia leczenie, rehabilitację, regenerację i relaks podczas różnorodnych zabiegów takich jak masaże, fizykoterapia, hydroterapia, a nawet zabiegi upiększające oraz anti-aging. Jeśli chcesz dodatkowo zadbać o swoje zdrowie polecamy wizytę w Medical & SPA Prestige Club. Czekają tu na ciebie zabiegi leczniczo-pielęgnacyjne, basen solankowy, siłownia i zajęcia fitness.

Uzdrowisko Ustroń – atrakcje

Jeśli jesteś osobą, która potrzebuje ruchu i atrakcji, Uzdrowisko Ustroń ma wiele do zaoferowania. Możesz wybrać się na seans w grocie solnej: wdychanie minerałów takich jak wapń czy jod pozytywnie wpłynie na Twój organizm i nastrój. Odwiedź też pijalnię wód, usytuowaną w pięknym, przeszklonym budynku o nietypowym kształcie nawiązującym do ustrońskich piramid. Przed pijalnią znajdziesz tężnię, fontannę z solanką, która wzbogaca powietrze wokół o cenne minerały. Rozrywkę zapewniają natomiast Klub Kuracjusza i Karczma Zapiecek, gdzie można przyjemnie spędzić czas ze znajomymi oraz potańczyć podczas wieczorków tanecznych.

Ustroń jesienią dla aktywnych

Położenie w dolinie Wisły, w sercu Beskidu Śląskiego to z pewnością zaleta Ustronia. Źródła wód mineralnych i żelazistych stanowią o jego uzdrowiskowym charakterze. Natomiast mnogość szlaków pieszych, rowerowych i wyciągów sprawia, że Ustroń jest świetną bazą wypadową dla chętnie przyjeżdżających tu turystów z kraju i ze świata. Jeśli lubisz piesze wycieczki, wybierz się na pobliskie szczyty, na przykład na Czartorię (995 m n.p.m.) lub na Równicę (884 m n.p.m.). Prawie na Czartorię możesz też wjechać koleją liniową. Jeśli wolisz spokojniejsze szlaki, możesz wybrać się na poszukiwanie źródeł wód leczniczych oznaczonym czerwonym kolorem Szlakiem Źródlanym. Aleja Legionów pozwoli Ci natomiast na pieszą lub rowerową wycieczkę brzegiem Wisły.

W Ustroniu nie brakuje też miejsc na spokojne spacery po świeżym powietrzu. Służą temu Park Kościuszki, Park Kuracyjny czy też Park Lazarów, które jesienią mienią się kolorami. Warto wybrać się tu o tej porze roku by poczuć spokój i ujrzeć na własne oczy niesamowite widoki przygotowującej się do zimowego snu przyrody.

Dla naszych gości przygotowaliśmy też specjalną promocję na pobyty w pokojach Komfort i Komfort LUX: 5-10-15% mniej we wrześniu, październiku i listopadzie przy rezerwacji zrobionej do końca sierpnia! Szczegóły dostępne na stronie w zakładce Aktualne promocje.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Uzdrowisko Ustroń przepiękny widok z lotu ptaka

Rehabilitacja po COVID-19

Złap oddech! Wróć do formy fizycznej i psychicznej!

Zarezerwuj pobyt 33 854 54 54 wew. 2

x
Przeczytaj przed przyjazdem