Gabinet lekarski

Oddział rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej

Oddział rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej

Nowy oddział Uzdrowiska Ustroń został otwarty 14 czerwca 2019 r. Znajduje się na poziomie 5 Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Powstał w zaledwie 5 miesięcy, dzięki wyremontowaniu części budynku Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. 

Oddział rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej to dwadzieścia pięć nowoczesnych, dwuosobowych pokoi z łazienkami – w tym jeden pokój dla osób niepełnosprawnych. Wyremontowano hol główny oraz jadalnię, powstał nowy gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarek oraz pokój zabiegowy. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w elektrycznie sterowane łóżka. Z myślą o osobach niepełnosprawnych przygotowano specjalną łazienkę z łóżkiem kąpielowym oraz zakupiono 10 materacy przeciwodleżynowych. Oddział jest w pełni klimatyzowany, z możliwością indywidualnego sterowania w każdym pokoju.

Dzięki tej inwestycji zyskają pacjenci Uzdrowiska Ustroń. Do tej pory oddział ten przyjmował pacjentów w ramach wczesnej rehabilitacji ogólnoustrojowej, głównie ze schorzeniami narządu ruchu – teraz skupimy się na rehabilitacji neurologicznej, głównie po udarach mózgu.

Wszyscy pacjenci przebywający na nowo otwartym oddziale rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej będą korzystali z bazy zabiegowej Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia. Zindywidualizowany program terapii obejmujący kinezyterapię, terapię manualną, zabiegi fizykalne oraz hydroterapię, pozwoli na pełny powrót do codziennych aktywności i najwyższej sprawności.

Nowa inwestycja zrealizowana w Uzdrowisku Ustroń kosztowała 5 milionów złotych.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem