Wsparcie dla Ukrainy

American Heart of Poland S.A przyjmuje pierwszych uchodźców z Ukrainy

American Heart of Poland S.A przyjmuje pierwszych uchodźców z Ukrainy

Do Uzdrowiska Ustroń przyjeżdżają pierwsi uchodźcy z Ukrainy. W ośrodku schronienie znajdzie ok. 100 rodzin. Do przyjmowania naszych sąsiadów, uciekających przed wojną, przygotowują się także inne placówki z Grupy American Heart of Poland S.A., prowadzącej sieć szpitali kardiologicznych oraz uzdrowisk.

American Heart of Poland S.A. koordynuje swoją pomoc z przedstawicielami władz wojewódzkich oraz samorządowych. Chodzi przede wszystkim o to, by reagować na bieżące potrzeby, a pomoc trafiała do najbardziej potrzebujących. – Jesteśmy w stałym kontakcie z burmistrzem miasta Ustroń oraz starostą powiatu cieszyńskiego.  Zapewniamy uchodźcom z Ukrainy nie tylko bezpieczne schronienie w naszym Uzdrowisku, ale także jesteśmy gotowi przygotowywać posiłki dla kilkuset Ukraińców, którzy będą zlokalizowani w innych ośrodkach – mówi Prezes Zarządu Uzdrowiska Wojciech Budzowski.

Konwój samochodów na granicę wyruszył z Ustronia w niedzielę (27.02.2022r.) po południu. Auta zostały po brzegi wypełnione ciepłą odzieżą, suchym prowiantem, artykułami higienicznymi oraz kocami, śpiworami i namiotami. – Na miejscu otworzymy punkt informacyjno-koordynacyjny, w którym każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jakiej pomocy jesteśmy w stanie mu udzielić. Będziemy m.in. rozdawali ulotki informacyjne po polsku i ukraińsku. Planujemy zabrać spod granicy chętnych do przyjazdu do Uzdrowiska Ustroń – dodaje Prezes Zarządu Adam Szlachta.

Osoby, które trafią do Uzdrowiska Ustroń mogą liczyć na opiekę medyczną oraz pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności. Ci, którzy zdecydują się zostać w Polsce mogą liczyć na pomoc w asymilacji i znalezieniu pracy.

W niedzielę (27.02.2022r.) została uruchomiona specjalna infolinia (+48 885 805 073) w języku ukraińskim, pod którą będzie koordynowana pomoc dla sąsiadów uciekających przed wojną. Infolinia będzie działać w godz. 8.00-20.00, a w razie potrzeby całą dobę.

Dodatkowo można kontaktować się za pomocą adresu e-mail: pomocdlaukrainy@ahop.pl

Pobierz materiały dla uchodźców w języku polskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

Pobierz materiały dla uchodźców w języku ukraińskim: ULOTKA INFORMACYJNA | PLAKAT.

Wszelkie informacje dotyczące pomocy będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.ahop.pl.

Grupa American Heart of Poland to lider na rynku usług sercowo – naczyniowych. Należące do Grupy szpitale oraz uzdrowiska specjalizują się w leczeniu oraz rehabilitacji pacjentów z chorobami układu sercowo – naczyniowego. Sieć powstała 20 lat temu.  Aktualnie zapewnia wsparcie w zakresie kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej w ponad 20 miejscach w całym kraju.

Newsletter

Zapisz się i bądź z nami na bieżąco


Dziękujemy za dołączenie do subskrybentów.

x

Dziękujemy za wizytę!

Chcesz być z nami w kontakcie – zostaw swój adres e-mail.

Proszę czekać

Wczytuję system rezerwacyjny

x
Przeczytaj przed przyjazdem