Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Zajęcia fitness

15 sierpnia 2018 r. - zajęcia fitness odwołane!

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
10.00            HITT
spal zbędny tłuszcz
Waldek
11.00           Streching
Waldek
16.15 Zdrowy kręgosłup
Gabriela
         
17.00   ABS czyli brzuch jak marzenie / ABT czyli zgrabne uda, brzuch i pośladki
Zuzia
 
 
     
18.00 Trampoliny NOWOŚĆ
Natalia
JOGA
Agnieszka

Sztangi NOWOŚĆ
Magda
Tabata + Kriokomora
Waldek
ABS czyli brzuch jak marzenie / ABT czyli zgrabne uda, brzuch i pośladki
Łukasz
 
19.00 Body shape
Magda
Body shape
Magda
Zumba fitness
Aleksandra
   
20.00 Zumba fitness + Zumba toning
Aleksandra
  Pilates NOWOŚĆ
Zuzia
Trampoliny
Aleksandra
   
20.00 Aqua aerobic Aqua aerobic Aqua aerobic
Aqua aerobic
Sztangi NOWOŚĆ
Waldek
 

Pilates NOWOŚĆ

Podstawą ćwiczeń Pilates jest wzmacnianie mięśni kręgosłupa, głębokich mięśni brzucha oraz mięśni dna miednicy. Dodatkowy efektem jest mobilizacja kręgosłupa oraz obręczy biodrowej. Wszystko to wpływa na poprawę sylwetki oraz harmonijny rozwój ciała. Pilates wysmukla i wzmacnia mięśnie oraz poprawia ich elastyczność. Ćwiczenia Pilates często nazywane są ćwiczeniami myślących ludzi. Jest to związane z tym, że należą do tzw. ćwiczeń Body&Mind. Zaangażowanie umysłu podczas ćwiczeń, pełna świadomość ruchu, oddechu i poczucie własnego ciała to cechy ćwiczeń, których celem jest pojednanie ciała i umysłu.

Sztangi NOWOŚĆ

Sztangi to zajęcia fitness z wykorzystaniem sztang oraz prowadzone do rytmicznej muzyki. Trening polega na wykonywaniu popularnych ćwiczeń z obciążeniem (przysiadów ze sztangą, wyciskania sztangi w staniu, w leżeniu itd.) według pokazywanej przez instruktora choreografii. Sekwencje ruchów są układane tak, aby po kolei wzmacniać wszystkie partie ciała. Szczególny nacisk kładzie się na uda, pośladki, ramiona i barki. Celem tych zajęć fitness jest wzmocnienie mięśni i wymodelowanie ciała. Efekt uboczny ćwiczeń to utrata kalorii – godzinne zajęcia pozwalają spalić ok. 400-800 kcal w zależności od wybranego obciążenia i indywidualnych parametrów.

Trampoliny NOWOŚĆ

Zajęcia na małej trampolinie poprawiają kondycję i wzmacniają praktycznie całe ciało (chociaż największy wycisk dostają nogi i korpus). Dzięki wykorzystaniu niestabilnego podłoża trening angażuje głęboko ukryte mięśnie, o których istnieniu przekonasz się może pierwszy raz w życiu. Chociaż na jednych zajęciach wykonujesz setki skoków, to mniej obciążasz stawy niż podczas skakania na skakance czy biegania. Trampoliny to trening kardio, polegający na ćwiczeniach wykonywanych w rytm muzyki. Ćwiczenia mogą być bardzo spokojne, polegające na lekkim kołysaniu się na trampolinie, bez wybijania się do góry lub podnoszące tętno (bieg w miejscu albo taniec). Mogą również polegać na skakaniu (obie stopy odrywają się od trampoliny), podczas którego wzmacniają się mięśnie brzucha, pośladków i nóg.

ABS czyli brzuch jak marzenie

Głównym celem tego treningu jest spalanie tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie mięśni brzucha.
Dlatego na trzydziestominutowe zajęcia składa się maksymalna ilość ćwiczeń na mięśnie górnej i dolnej części brzucha, mięśnie skośne, poprzeczne i mięśnie dolnego odcinka pleców.
Zajęcia kształtujące, wzmacniające i wyszczuplające brzuch.

ABT czyli zgrabne uda, brzuch i pośladki

ABT to skrót od abdominal, buttocks, thights czyli zestaw ćwiczeń na uda, pośladki i biodra, idealny do rzeźbienia i wzmacniania ciała. Głównym celem zajęć jest rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej z okolicy bioder, pośladków i ud oraz ujędrnianie ciała. Dlatego te zajęcia to także skuteczna metoda walki z cellulitem. Ćwiczenia korzystnie wpływają na pobudzenie biegu limfy i usuwanie toksyn z przestrzeni międzykomórkowych. Podczas trzydziestominutowych zajęć trener i uczestnicy, skupiają się na dolnych partiach ciała, pośladkach i udach. Wszystkie ćwiczenia to ćwiczenia z własnym ciężarem ciała lub z małymi obciążeniami. Przy tego typu ćwiczeniach istotną kwestią jest technika wykonywanych ćwiczeń, ich poprawność, a także zachowanie właściwej postawy.

HIIT

Poznaj trening HIIT - największego pogromcę tkanki tłuszczowej! HIIT (High Intensity Interval Training) to trening przedziałowy o wysokiej intensywności. Polega on na przeplataniu i wykonywaniu na zmianę ćwiczeń o maksymalnej i umiarkowanej intensywności. Program ćwiczeń przeznaczony jest dla osób chcących szybko spalić tkankę tłuszczową oraz poprawić swoją kondycję.

Poranna Joga

Poświęć sobotni poranek na ćwiczenia jogi, żeby przyjemnie zakończyć tydzień i dobrze rozpocząć weekend. Poranna joga automatycznie zapewni dobry humor, rozbudzając ciało oraz dając mu porządną dawkę energii. Nauczysz się wyciszyć i zrelaksować nawet prowadząc bardzo intensywny tryb życia, a ta umiejętność na pewno się przyda w chwilach stresu i spadku nastroju. Twój organizm z pewnością Ci się za to odwdzięczy. Joga koryguje wady postawy, wzmacnia mięśnie głębokie, przyśpiesza metabolizm i wpływa kojąco na skołatane nerwy.

Zdrowy kręgosłup

To program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe - rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki oraz samopoczucia.

KRIOKOMORA + TABATA

(osoby korzystające z kriokomory prosimy o przyjście 15 minut przed zajęciami)

Tabata to ekstremalny trening interwałowy, to nowy pomysł na szczupłą sylwetkę i świetną formę. Tabata zyskuje coraz większa popularność. Znana jest na świecie jako HIIT (High Intensity Interval Training), to ćwiczenia fitness, którzy odchudzają i spalają tłuszcz. Jeden cykl treningowy trwa 4 minuty.
Zobacz czym jest TABATA i jak wykonywać ćwiczenia.

AQUA AEROBIC

Miejsce: Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia, basen solankowy ul. Sanatoryjna 7, 43-450 Ustroń
Uwaga: grupa max. 15 osób 

ZUMBA

To połączenie tańca i elementów fitness.

BODY SHAPE

Zrzuć z nami zbędne kilogramy i ciesz się zgrabną sylwetką. Zajęcia wzmacniają i ujędrniają wszystkie mięśnie - głównie brzuch, biodra, pośladki.

JOGA

Relaks, zdrowie i harmonia.

Cennik

Bilet jednorazowy
siłownia/sauna/basen solankowy/zajecia fitness
15 zł
Rodzaj karnetu 30 dni 90 dni
Karnet 4x 56 zł -
Karnet 8x 96 zł -
Karnet 12x 120 zł -
Karnet poranny
(siłownia do godz. 16.00)
75 zł 195 zł
Karnet ACTIVE
(siłownia/zajęcia fitness)
129 zł 327 zł
Karnet ACTIVE PLUS
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy)
149 zł 387 zł
Karnet ACTIVE SPA
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy/sauna)
169 zł 447 zł

15% rabatu na karnety dla studentów/uczniów do 26. roku życia, seniorów 60+
15% rabatu dla gości Uzdrowiska Ustroń
30% rabatu na kriokomorę - do każdego Karnetu
Rabaty się nie łączą.
Na wszystkie zajęcia fitness obowiązują zapisy.
Bezpłatny parking dla posiadaczy karnetów.