Uzdrowisko Ustroń Infolinia +48 33 854 54 54 Rezerwacja Online MTA Uzdrowisko Ustroń na Facebook
Wersja angielskaWersja niemiecka

Uzdrowisko Ustroń

To jeden z największych w Europie kompleksów uzdrowiskowych.
Szczycimy się nowoczesnym podejściem do rehabilitacji, wykorzystania surowców naturalnych (solanki i borowiny)
w zabiegach rehabilitacyjnych oraz wieloletnimi tradycjami. 

Uzdrowisko Ustroń specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, onkologicznej oraz narządu ruchu. Jeden z obiektów – Rosomak jest dedykowany pacjentkom po chorobach nowotworowych. Rehabilitują się w nim głównie kobiety po mastektomiach. Rosomak to miejsce, gdzie prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja onkologiczna i limfologiczna. Uzdrowisko Ustroń w swojej ofercie ma także pobyty Medical and SPA (cztery zróżnicowane programy) oraz pobyty odchudzające i regeneracyjne dla sportowców. Pacjenci korzystają z pobytów rehabilitacyjnych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, pobytów dofinansowanych z PFRON oraz pobytów komercyjnych. 

Właścicielem większościowego pakietu Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń” SA od sierpnia 2010 roku jest Spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca to spółka o wypracowanej marce i ogromnych sukcesach w dziedzinie kardiologii oraz kardiochirurgii. Została założona w 2000 r. przez grupę wybitnych lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych, którym przyświeca idea rozpowszechnienia najnowszych metod leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych. Właściciel Uzdrowiska Ustroń stawia sobie za cel rozwój tego miejsca, a każda zarobiona złotówka jest ponownie inwestowana w Uzdrowisku. 

Uzdrowisko Ustroń tworzą obecnie cztery sanatoria – Równica, Kos, Narcyz i Rosomak, 3-gwiazdkowy hotel Wilga, Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia oraz nowoczesne centrum zabiegowe Medical & SPA Prestige Club. 

Co wyróżnia Uzdrowisko Ustroń?  

 • NOWOCZESNOŚĆ
  To jeden z największych zakładów przyrodoleczniczych w Polsce, luksusowe centrum zabiegowe Medical & SPA Prestige Club, komfortowa baza noclegowa, najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny.
 • TRADYCJA
  Początki lecznictwa i rehabilitacji na tym terenie sięgają końca XVIII w., a pierwszy Dom Zdrojowy z kąpielami leczniczymi powstał 1804 roku.
 • DOSTĘPNOŚĆ I PROFESJONALIZM KADRY
  Nasi pacjenci korzystają z wiedzy i doświadczenia ponad 40 lekarzy różnych specjalności, 90 pielęgniarek oraz ponad 120 fizjoterapeutów.
  Przygotowywany przez interdyscyplinarny zespół specjalistów plan zabiegów terapeutycznych dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta co gwarantuje najwyższą efektywność rehabilitacji
 • KOMPLEKSOWOŚĆ
  Szeroka gama usług: ponad 70 rodzajów zabiegów rehabilitacyjnych, 1500 miejsc noclegowych.
 • BOGATE DOŚWIADCZENIA 
  Ponad 200 lat tradycji i nawet 6000 zabiegów rehabilitacyjnych wykonywanych każdego dnia!
 • WYGODA
  Jedyny taki ośrodek w Polsce, gdzie pacjent ma dostęp do wszystkich oferowanych zabiegów w jednym miejscu.
 • NATURALNE SUROWCE
  Własne złoża solanki oraz borowiny o właściwościach leczniczych potwierdzonych certyfikatami (surowce wykorzystywane w trakcie zabiegów). W oparciu o surowce naturalne stworzyliśmy własną linię kosmetyków - PELOKOSMETYKI.
 • IDEALNA LOKALIZACJA
  Na południu Polski, gdzie unikalny górski klimat i malownicze położenie w paśmie górskim Beskidów sprzyjają wypoczynkowi i aktywności fizycznej.

Zarząd Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" S.A.

Bartosz Sadowski – Prezes Zarządu

Piotr Ciepał – Wiceprezes Zarządu

Adam Rybicki – Wiceprezes Zarządu


Uzdrowisko Ustroń posiada od 2015 roku certyfikat międzynarodowej organizacji zajmującej się turystyką medyczną
(Medical Tourism Association) – Medical Tourism Professional.